Pillangó csoport

A Pillangó csoport családias közösségét, izgő-mozgó, színes egyéniségek alkotják.
Pillangósainkat szeretetteljes, tevékenységekkel teli, biztonságot nyújtó légkörben neveljük. Kiemelt figyelmet fordítunk a tudatosan kialakított és következetesen használt szokás- és szabályrendszerre.
Gyerekeinket arra szoktatjuk, hogy figyeljenek egymásra, segítsék egymást és mindenki értékesnek érezze magát közösségünkben.
Fontos számunkra a környezetvédelem és az egészséges életmód alapjainak átadása.
Óvodásaink sok időt töltenek a szabadban. Szeretünk felfedező sétákra, túrákra járni, bogarászni, kutakodni.
A csoport saját kiskertet művel, ahol a gyerekek a veteményezéstől a betakarításig nyomon követhetik a haszonnövények és dísznövények fejlődését és részt vehetnek a kerti munkák végzésében.
A hazaszeretet és magyarságtudat erősítése szintén pedagógiánk hangsúlyos területe.
A néphagyományok ápolása, a néptánc, a népzene és népi játékok folyamatos jelenléte ezt a célt szolgálja.
A Pillangó csoportban megvalósul a család és óvoda együttes nevelése, mely által a gyerekek biztonságban, a szülők pedig biztos helyen tudhatják gyermekeiket.
Azon munkálkodunk mindhárman - Éva, Enikő és Móni néni -, hogy a kezdetben hozzánk érkező megszeppent kis Pillangók, lassacskán megerősödve, megokosodva és megügyesedve szárnyaljanak az iskola felé.
Szabó Éva

Óvodapedagógus, közoktatási vezető